Nové informace pro všechny začínající paracyklisty!

25.09.2020 14:05

Už jsem dlouho nic nenapsala a vypadalo to, že už ani nenapíšu. Moje texty byly podrobeny tvrdé autocenzuře i cenzuře rodinných příslušníků a těch pár témat, která zbývala, se nebylo možné opakovat donekonečna. Pochopila jsem proč většina blogerů nakonec skončí u politiky. A k té se vyjadřovat opravdu nehodlám.

Ale stala se pro pokračování tohoto blogu zásadní věc. Zjistila jsem, že je tu někdo, komu by moje zkušenosti mohly být užitečné.  Někdo, kdo potřebuje informace.

Od nezávazného plkání na sítích k informacím je daleká cesta. Informace není výčet faktů ani psaní příběhů. Informace jsou data, která mohou vést k rozhodnutí. K jakému rozhodnutí? Neporadím vám jak se stát nejlepším kuchařem v televizní soutěži ani jak vyhrát milion. Tohle jsem nikdy nezkoušela. Snad mohu poradit s mnohem jednoduššími problémy:

Jaké kolo si pořídit, když vám tělo moc nefunguje.

Kde najdete lidi, kteří prošli stejnou cestou, která je teprve před vámi.

Jak zodpovědět otázku: Závodit nebo jezdit jen pro zábavu?

Co musíte v sobě změnit, pokud chcete mít radost.

Radost. To slovo prý se sportem nejde moc dohromady. Tedy se závodním sportem. Ale já ho mám ráda. Je pro mě opakem ke slovu starost. Starostí je moc a málokdy si je můžeme vybrat. Bez radosti se žít nedá. Nemůžete si ze života udělat řetěz vyřešených starostí. Snad jich ale svým psaním dokážu pár odstranit. Nejen lidem s handicapem. Snad tím zbyde víc prostoru pro radost.

Připravuju Zápisník paracyklisty, návod pro začínající a jejich rodiny. Nabízím pomocnou ruku jak při montáži praporku na handbike tak při získání zdravotní klasifikace pro Mistrovství světa. Ne, nechci suplovat role trenérů, novinářů, rehabilitačních pracovníků, předsedů různých spolků. Ani si nemyslím, že je všechno špatně a jen můj pohled na svět je ten správný. I proto se pokusím kromě svých návodů dát prostor odborníkům, závodníkům, které jsem osm let potkávala na českých i mezinárodních silnicích.

Předem jim děkuju za pomoc!

P.S. Tuto akci nefinancuje EU ani jiný subjekt, můžete za ni děkovat klukovi jménem Adam a těm, které jeho cesta dala dohromady.