ČP Handbike Pardubice

23.04.2014 12:10

V  Pardubicích se jel v sobotu první závod českého silničního poháru. Závod byl trochu poznamenán tím, že současnĕ probíhal oblíbený závod EHC ve francouzském Rosenau. Tam si evropská špička testuje svou výkonnost na začátku sezony a mezi 170 handbikery nechybĕli ani 4 Češi.

Do mĕsta na Labi přijelo jen 20 závodníků včetnĕ čtyř Slováků.

Tradičnĕ preciznĕ připravený půlmaraton odstartoval v 10.30hod. Sedmikilometrový okruh doznal od loňského roku nepatrné úpravy - otočka za mostem se o pár metrů posunula do navazující ulice. Místa k otočení moc nebylo a kdo nechtĕl skončit v bahnité kaluži, musel výraznĕ přibrzdit. Druhá úprava trati již byla pro závod příznivĕjší, neboť odstranila nepříjemnĕ klopenou zatáčku do ulice Pernerova. Jelo se Sukovou ulicí rovnou na námĕstí. Padesát metrů kostek za mostkem nechybĕlo ani letos. Užila jsem si je na tvrdých karbonových kolech mnohem víc než vloni - byla to jízda jak ve staré Tatramatce.

Po startu se vedení ujali zkušení borci (Dano Kukla, Tomáš Mošnička, Zbynĕk Švehla a Vašek Antal), kteří nezaváhali ani ve finiši a ve slušném čase si ve svých kategoriích dojeli pro vítĕzství, popř. druhá místa. V kategorii MH1 (kvadruplegici s míchou poškozenou na krčních obratlech) vyhrál nad zkušenými jezdci dvacetiletý Patrik Jahoda - držím mu palce, aby mu stupnĕ vítĕzů patřily i na závodech ve svĕtĕ.

Černí konĕ mĕli v Pardubicích dvĕ zástupkynĕ v ženské kategorii. Dámy, kde jste? Vyhrála jsem nad Hankou, ale jela jsem na prášcích (Imodium Endiaron) po střevní příhodě z minulého dne. Poprvé jsem měla měřič tepové frekvence. Hlídala jsem si, aby se mi tepovka držela 5 tepů od oficiálního maxima. 

Další závod silničního ČP se jede 3.5. v Počeradech. Je to opĕt ve srovnání s tím, co se jezdí v Evropĕ, krátká, snadná trať. Sponzor závodu nabízí zajímavé ceny (i když perníková chaloupka jako v Pardubicích to nebude). Snažím se trénovat na závod světového poháru, který bude v Itálii už 10.5. Nevím, zda se mi daří ladit formu optimálně. Ale správný sportovec nemyslí a maká.